2022 6
Przejdź do stopki

Pierwszy Dzień Igrzysk w Slalomie, pierwszy medal

Treść

W pierwszym dniu Mistrzostw Europy rozgrywanych w Krakowie , w  ramach Igrzysk Europejskich 2023, w slalomie kajakowym rozegrano kwalifikacje do półfinałów .

W kategoriach K1 Mężczyzn awans w komplecie wywalczyli Dariusz Popiela, Michał Pasiut i Matusz Polaczyk. W K-1 kobiet na pierwszym miejscu zawody ukończyła Klaudia Zwolińska. W półfinale zobaczymy również Natalię Pacierpnik. Z dalszej rywalizacji odpadła Dominika Brzeska.

Po południu rozegrane zostały biegi zespołowe K1x3. Doskonale popłynęli panowie (Michał Pasiut, Dariusz Popiela ,Mateusz Polaczyk ) którzy po zakończonym przejeździe wywalczyli  srebrny medal. Pierwsze miejsce zajmowali reprezentanci  Hiszpanii. Po zapytaniu polskiej ekipy i analizie przejazdu Hiszpanów sędziowie przyznali liderom  2 punkty karne , co spowodowało, że reprezentanci Polski awansowali na pierwsze miejsce. Jednak po  złożonym przez hiszpańską ekipę proteście decyzja  ponownie została zmieniona i w konsekwencji nasi reprezentanci odebrali srebrny medal.

Jutro kolejne emocje. Do południa walkę o kwalifikacje do półfinałów rozpoczną indywidualnie Kobiety i Mężczyźni w C1,  a po południu będą walczyć o medale w przejazdach zespołowych.

Zapraszamy na Kolną w Krakowie, przed telewizory oraz do śledzenia wyników on-line